fbpx

Lotnisko Leszno Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powołana została na podstawie uchwały Rady Miejskiej Leszna numer LII/703/2018 z dnia 26 września 2018 roku, a 100% udziałów w spółce objęło Miasto Leszno.

Akt Założycielski Spółki został podpisany 25 października 2018 r. Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak, w imieniu Miasta Leszna oświadczył, że zawiązuje Lotnisko Leszno – jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością podpisując Akt Założycielski Spółki.

Celem spółki Lotnisko Leszno jest stworzenie światowego centrum sportów lotniczych i rekreacji lotniczej, promujące miasto poprzez hasło Leszno. Rozwiń Skrzydła. Rozpoznawalny w kraju obiekt rekreacyjno-turystyczny mający do zaoferowania wiele form aktywnego spędzania czasu. Gospodarz wydarzeń o charakterze kulturalnym, sportowym i rozrywkowym. Bezpieczne, nowoczesne i przyjazne lotnisko General Aviation dla lotów biznesowych, rekreacyjnych i szkoleniowych. Zaufany i godny polecenia partner biznesowy dla inwestorów z branży lotniczej oraz usługowej na cele lotnictwa. Celem nadrzędnym spółki Lotnisko Leszno Sp. z o.o. jest modernizacja i rozbudowa infrastruktury oraz sprawne zarządzanie, dzięki którym powstanie nowoczesny i przyjazny ośrodek lotniczy.