fbpx

 

LOTNISKO LESZNO

Lotnisko Leszno jest jednym z największych w Europie lotnisk trawiastych, znanym przede wszystkim z długiego sezonu lotniczego i doskonałych warunków do bezpiecznego uprawiania sportów lotniczych. To idealne miejsce do prowadzenia szkoleń lotniczych, w którym szybownicy i paralotniarze docenią ogromną, pozbawioną przeszkód przestrzeń, natomiast piloci samolotowi możliwość doskonalenia umiejętności ćwicząc podejścia na trzech, nieodległych, kontrolowanych lotniskach.

Lotnisko Leszno jest również znane z organizacji wielu imprez i zawodów. Jako jedyne na świecie było czterokrotnie gospodarzem Mistrzostw Świata w Szybownictwie. Tutaj też pierwszy raz w Polsce odbyły się nocne pokazy lotnicze, które z lokalnej imprezy stały się stałym punktem na lotniczej mapie Europy, chętnie odwiedzanym przez międzynarodowe zespoły.

Niewątpliwą atrakcją Lotniska Leszno jest jeden z kilku w Polsce tuneli aerodynamicznych – FreeFlyCenter, gdzie każdy może spróbować swoich sił. Tunel aerodynamiczny w Lesznie to pierwszy i największy symulator swobodnego latania w Polsce.

Pod koniec 2018 roku została powołana do życia spółka miejska Lotnisko Leszno, której celem jest zarządzanie terenem lotniska. W perspektywie najbliższych lat, dzięki jasno sprecyzowanym celom i planowanym inwestycjom lotnisko przejdzie istną metamorfozę. Jednym z przygotowywanych projektów inwestycyjnych jest mi.in. modernizacja drogi startowej, dzięki której zdecydowanie wzrośnie atrakcyjność lotniska po przez możliwość przyjmowania większej gamy statków powietrznych. W najbliższych planach jest również budowa ogrodzenia, które poprawi bezpieczeństwo.

Cel jest jeden – stworzyć w Lesznie najlepszy ośrodek lotniczy w Polsce, przyjazny mieszkańcom, gościom, lotnikom i biznesowi. Lotnisko Leszno – przyjazne lotnisko.