Budżet Obywatelski Miata Leszna – Projekt nr 5

10 września, 2021

Mamy zaszczyt poinformować, że wśród projektów zgłoszonych do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Miasta Leszna, znalazła się inwestycja zlokalizowana na Lotnisku Leszno.

Jest to projekt nr 5 pod nazwą „Lotnisko Leszno – dosięgnij gwiazd”, tym razem skierowany do najmłodszych gości naszego lotniska.

Projekt: Lotnisko Leszno – dosięgnij gwiazd! to zaproszenie dla dzieci do rozwijania swoich pasji na naszym lotnisku. Wiadomo, że dla dzieci plac zabaw i rekreacja są bardzo ważne. To połączone z nauką o planetach i gwiazdozbiorach oferuje dodatkowa korzyść z projektu. Zlokalizowanie unikatowej wieży na otwartej, zielonej i bezpiecznej przestrzeni lotniska ma na co dzień dostarczać – jednocześnie korzystającym 42 dzieciom – emocji związanych z osiąganiem niestandardowej wysokości 8 metrów ponad ziemią! Lokalizacja wieży zabawowej obok istniejącej wieży hotelu ma wymiar symboliczny – historyczna, stateczna ikona lotniska, w zestawieniu z nową wieżą wypełnioną energią bawiących się dzieci! Planetarium z gwiazdozbiorami ma uczyć przez zabawę, a w nieograniczonej przestrzeni dziecięcej wyobraźni i terenu lotniska najłatwiej dosięgnąć gwiazd! Połączenie Lotniska Leszno nową ścieżką rowerową przybliża ten teren wszystkim mieszkańcom miasta Leszna – dzieciom zapewnia rekreację i naukę, opiekunom przyjazny teren zielony idealny do odpoczynku. Liczymy również, że przebywanie w bezpośredniej bliskości samolotów, szybowców, ich obserwacja, może rozbudzić w każdym – pasję do latania, spełniania marzeń i dążenia do celów – nawet gdy znajdują się gdzieś w kosmosie!

Konkurs trwa tylko do 22 września 2021 roku. Wszystkich mieszkańców Leszna, w tym dzieci, serdecznie zapraszamy do oddania głosu na Projekt nr 5. Przypominamy, że w konkursie Budżetu Obywatelskiego można oddać tylko jeden głos.

Głosować można pod linkiem: https://leszno.konsultacjejst.pl/budzet/glosowanie/01778602-0590-4ba8-acf8-246bc64e7459

Podobne wpisy

18 lutego, 2022

31. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej

W dniach 3 – 13 sierpnia na Lotnisku Leszno odbędą się 31. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej (31st FAI World […]

Czytaj więcej
6 stycznia, 2022

Zmiany w cenniku tabeli opłat lotniskowych

Decyzją zarządzającego Lotniskiem Leszno EPLS od dnia 1 stycznia 2022 wprowadzone zostają następujące zmiany w tabeli opłat lotniskowych: Koszt operacji […]

Czytaj więcej

Partnerzy