31. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej

18 lutego, 2022

W dniach 3 – 13 sierpnia na Lotnisku Leszno odbędą się 31. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej (31st FAI World Aerobatic Championships).

To jedna z najważniejszych, najbardziej prestiżowych i widowiskowych imprez spośród wszystkich sportów lotniczych, w której swój udział zapowiedziały największe gwiazdy akrobacji samolotowej takie jak czy Svetlana Kapanina z Rosji albo Rob Holland z USA. Warto dodać, że kategoria Unlimited to najwyższa i najtrudniejsza kategoria akrobacji lotniczej, lotniczy odpowiednik Formuły 1.

To już drugie zawody rangi mistrzostw świata organizowane przez Fundację Lotnisko Leszno w ostatnim czasie. Wysoko ocenione przez zawodników i przedstawicieli FAI (Międzynarodowej Federacji Lotniczej) zeszłoroczne Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w Lesznie potwierdziły profesjonalizm, sprawną koordynację oraz organizację zawodów na najwyższym poziomie. Między innymi właśnie dlatego kandydatura Fundacji Lotnisko Leszno jako organizatora 31. Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej została jednogłośnie przegłosowana i kolejne zawody odbędą się w tym roku.

Warto również wspomnieć, że Lotnisko Leszno jest jedynym na świecie miejscem, które aż siedmiokrotnie było gospodarzem mistrzostw świata w sportach lotniczych. Nasz obiekt spełnia wszystkie wymogi związane z organizacją tego typu wydarzeń, co w połączeniu z doświadczonym zespołem, gościnnością oraz sprawną organizacją czyni to miejsce jednym z najlepszych i najbezpieczniejszych do rozgrywania tego typu zawodów.

Podobne wpisy

6 stycznia, 2022

Zmiany w cenniku tabeli opłat lotniskowych

Decyzją zarządzającego Lotniskiem Leszno EPLS od dnia 1 stycznia 2022 wprowadzone zostają następujące zmiany w tabeli opłat lotniskowych: Koszt operacji […]

Czytaj więcej
10 września, 2021

Budżet Obywatelski Miata Leszna – Projekt nr 5

Mamy zaszczyt poinformować, że wśród projektów zgłoszonych do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Miasta Leszna, znalazła się inwestycja zlokalizowana na Lotnisku Leszno. […]

Czytaj więcej

Partnerzy